Проект 2: Закладка для книги

Основна технологія: технологія виготовлення  вишитих виробів
Додаткова технологія: технологія обробки текстильних матеріалів ручним способом

Результат пошуку зображень за запитом "Закладка для книги вишита"        Можливо, хтось із вас думає, що книжкові закладки - це дитячі штучки, але я вам точно скажу, що це не так. Коли ви знову і знову перечитуєте улюблену книгу, і щоб знайти потрібну сторінку,що вам було б у нагоді? Звичайно ж, що закладка. 
      Закладка допоможе вашій книзі зберегти гарний естетичний вигляд. Адже сторінки не будуть заломлені або загнуті, і книга буде довго і вірно  служити. 
     Колись закладки цінувались дуже високо. Адже, незважаючи на пожвавлення книгодрукування в XV столітті, книги ще видавались  в обмежених тиражах і були дуже дорогі.  Тому необхідність дбайливо до них ставитись була очевидна.  Їх дарували царським особам, виготовляли їх із золота, срібла, шкіри,заліза, слонової кості. Одне з найбільших згадок про використання закладок належить до 1584 року, коли королівський друкар Крістофер Баркер подарував королеві Єлизаветі  шовкову закладку з каймою. Потім закладки стали популярними, їх закріплювали на обкладинці й робили більшими, ніж висота сторінки. Перші зйомні закладки почали з'являтися в 1850-х, їх виконували, як правило, з шовку або оздоблювали вишивкою.

     Найоригінальніші закладки - це закладки,які створені своїми руками. Спочатку треба вирішити, з якого матуріалу її зробити , як прикрасити, оформити. Для цього треба проявити яскраву фантазію та уяву.

Отож, спробуйте самі виготовити таку просту і чарівну річ, як закладка. 
Здивуйте своїх рідних та друзів.

  Урок :    ВИГОТОВЛЕННЯ ЗАКЛАДКИ   
(для перегляду натисніть на виготовлення закладки) 









Комментариев нет:

Отправить комментарий